Kompletny system monitoringowy TOPCON DELTA w GEO-Instruments

Przygotowujemy się do pierwszej instalacji kompletnego systemu monitoringowego TOPCON DELTA w ramach wielkiej modernizacji Dworca Zachodniego w Warszawie przez firmę Budimex.

Projekt monitoringu przestrzennego realizuje firma GEO-Instruments Polska, a przedmiotem zautomatyzowanego systemu pomiarowego będzie obszar zagrożony osiadaniem i deformacjami podczas prac związanych z budową nowego tunelu komunikacyjnego.

Za najwyższą dokładność pomiarów odpowiedzialny jest wysokiej klasy zrobotyzowany tachimetr Topcon MSAXII, specjalnie dedykowany do zadań monitoringowych. Procesem automatycznego sterowania instrumentem oraz przesyłania danych w czasie rzeczywistym zajmuje się skrzynka monitoringowo-komunikacyjna Topcon DeltaLink. Dane z pomiarów natychmiastowo analizowane są przez dedykowane oprogramowanie monitoringowe Topcon DeltaWatch. W efekcie cały proces pomiaru, transferu informacji, zasilania, sterowania i zarządzania danymi, raportowania i ostrzegania odbywa się w trybie rzeczywistym i natychmiastowym.

     

Zastosowanie tak skonstruowanych zdalnych systemów automatycznego pomiaru i analizy danych jest  konieczne w przypadku podejmowania każdych prac budowlanych na obiektach wysokiego ryzyka. Użycie nowoczesnego systemu pomiarowego okazuje się w takich przypadkach o wiele bezpieczniejsze oraz bardziej wydajne ekonomicznie, a wprowadzony system permanentnych obserwacji i wczesnego ostrzegania coraz częściej znajduje zastosowanie w projektach budowlanych.

    

Na zdjęciach: Andrzej Kruczek-GEO-Instruments oraz Tomasz Malinowski i Michał Dąbrowski-TPI.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany Obowiązkowe pola są oznaczone *