Monitorowanie deformacji elementów konstrukcyjnych podczas procesu deinstalacji szalunków stropowych.

Systemy monitorowania są bardzo ważne, więc nic dziwnego, że obserwujemy coraz większe zainteresowania rynku tego typu rozwiązaniami. Najlepiej zrozumieć to na konkretnych przykładach, więc dziś prezentujemy kolejne wdrożenie systemu monitorowania przestrzennego , opartego na bezprzewodowych sensorach marki SENCEIVE. Tym razem monitorujemy deformacje elementów konstrukcyjnych podczas procesu deinstalacji szalunków stropowych.

Do tej pory nasz klient- firma geodezyjna- dokonywał takich pomiarów klasycznymi metodami geodezyjnymi raz na jakiś czas w okresach kilkutygodniowych. Proces był bardzo długotrwały i nie spełniał podstawowych warunków monitorowania bezpieczeństwa konstrukcji- regularnych pomiarów zautomatyzowanych, sprzęgniętych z procedurą ostrzegania i alarmowania o zaistniałych deformacjach monitorowanych powierzchni. Dodatkowo, pomierzone w ten sposób wartości nie mogły być korelowane w żaden sposób z istniejącymi na budowie warunkami pogodowymi, zmianą obciążeń lub innymi procesami występującymi na budowie.

  

W przedstawionej aplikacji pokazujemy trójosiowe pochyłomierze punktowe FlatMesh® monitorujące ugięcia stropów po deinstalacji podpór stropowych, jak również ekstensometry laserowe, dodatkowo kontrolujące przemieszczenia i deformacje liniowe w osi pomiarowej czujnika optycznego.

 

 

 

Nasz klient był zachwycony szybkością i łatwością instalacji przyrządów pomiarowych, jak również bezprzewodowym rozwiązaniem komunikacji i zasilania. Bezinwazyjne zamontowanie czujników pomiarowych w otoczeniu budowlanym na świeżo wykonanych ścianach i stropach jest kluczową sprawą dla właściciela obiektu, a brak jakichkolwiek kabli i przewodów sprawiło, że projekt monitoringu deformacji przestrzennych był zaimplementowany w przeciągu 30 minut i może być zdemontowany równie szybko. W rezultacie nasz klient był w stanie zdalnie czuwać nad bezpieczeństwem monitorowanego obiektu oraz mieć pewność, że system zareaguje ostrzeżeniem sms-owym w przeciągu kilku minut.

Michał Dąbrowski

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany Obowiązkowe pola są oznaczone *