W pełni zautomatyzowany system pomiarowy INFRA szwedzkiej produkcji SIGICOM

INFRA C22 to nowoczesne rozwiązania monitoringu dynamicznego w bieżącej ofercie TPI.

Po długich poszukiwaniach najlepszego dla naszych klientów rozwiązania w zagadnieniach monitorowania drgań- zdecydowaliśmy się na produkt z najwyższej półki. Z przyjemnością prezentujemy Państwu kompletny system do pomiarów, badań i monitorowania wibracji INFRA szwedzkiego producenta Sigicom.

– Postanowiliśmy wprowadzić do oferty w pełni zautomatyzowany system pomiarowy INFRA szwedzkiej produkcji SIGICOM. System INFRA to rozwiązanie „z pudełka”, gotowe do zastosowań w wielu aplikacjach budowlanych, geotechnicznych i badawczych – tłumaczy Michał Dąbrowski, business development manager odpowiedzialny za rozwój Działu Monitoring w TPI.

 

System INFRA to gotowe rozwiązanie do zastosowania w wielu aplikacjach- budynki, pomieszczenia pracownicze, obiekty infrastruktury komunikacyjnej i górniczej, obszary sejsmicznie zaburzone. Sigicom oferuje zarówno instrumenty pomiarowe, jak również platformę obsługi danych i projektów monitoringowych – INFRA Net.

Dlaczego zwróciliśmy uwagę na ten właśnie produkt? Przede wszystkim jest to kompletnie zautomatyzowany system monitoringowy- od pomiaru, poprzez transfer i analizę danych,  aż do powiadomienia, raportu lub alarmu na nasz telefon komórkowy- cały proces odbywa się w sposób ciągły i samoczynny. Obsługa tego systemu ogranicza się do zaledwie instalacji małego czujnika na obiekcie oraz zaprogramowanie normy badania, sposobu reagowania, odbiorcy raportowania oraz progów reagowania w sposób zdalny – przy użyciu INFRA Net. W ten sposób minimalizujemy czas spędzony na instalacji systemu oraz maksymalizujemy wydajność pracy specjalistów w tej dziedzinie, którzy teraz mogą poświęcić więcej uwagi innym aspektom projektu monitoringowego.

Najważniejszym atutem czujników pomiarowych C22 jest ich zgrabna integracja najnowszych technologii w obudowie spełniającej normę pyło- i wodoszczelności IP67. Precyzyjny trójosiowy akcelerometr, zintegrowany modem GSM i odbiornik GPS, kolorowy wyświetlacz oraz prosty w obsłudze panel sterowania, wszystko połączone z wysokowydajnym systemem zasilania z baterii, tworzą bezprzewodowy i zautomatyzowany czujnik pomiarowy jedyny w swoim rodzaju. Jest to kompletne rozwiązanie do potrzeb monitorowania i pomiaru drgań. Zbudowany w ten sposób monitor drgań może być zainstalowany na obiekcie w przeciągu minut, a cały proces śledzenia wibracji może być bardzo łatwy do przystosowania dla celów realizacji projektu i zmiennych punktów pomiarów.

Z użyciem bezprzewodowej technologii, definicja monitoringu nie ogranicza się już do prac o charakterze permanentnym i długofalowym. Czujniki C22 doskonale wkomponowują się w potrzeby monitorowania wibracji krótko-okresowych- np. na czas nabijania ścian grodziowych, czy odstrzałów górniczych. I tutaj dla naszych klientów mamy bardzo atrakcyjną ofertę wynajmu kompletnego systemu INFRA.

Systemy pomiarowe INFRA to również monitorowanie drgań atmosferycznych, a więc hałasu/szumu lub ciśnienia fali uderzeniowej. Wysoko-precyzyjne czujniki pomiaru znajdują zastosowanie w budownictwie, górnictwie, , komunikacji kolejowej i drogowej, zagadnieniach badawczych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany Obowiązkowe pola są oznaczone *