Publikacja danych – Orbit Publisher

Publikacja danych mobilnych za pomocą Orbit Publisher umożliwia dostęp do danych na dowolnym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę internetową lub dedykowaną aplikację. Publikować możemy foto panoramy, chmury punktów, dowolne zbiory danych wektorowych, pikiety. Jeśli dane do publikacji mają znany układ współrzędnych to w zasadzie nie ma ograniczeń. Objętość danych nie jest problemem – silnik Orbit Publisher poradzi sobie z danymi 10, 20 TB danych !.

Dysponując smartfonem z aplikacją iOS PanoViewer możemy w terenie połączyć się z naszymi danymi. Możemy rozpocząć swoistą grę w Pokemony.  Naszymi poszukiwanymi obiektami będą np. studzienki kanalizacyjne, drzewa, słupy energetyczne. Punkty dostaniemy (od pracodawcy w formie premii) za wydajność pozyskiwania informacji opisowych o tych obiektach.

Możemy też zagrać w inny rodzaj gry – dzięki rozszerzonej rzeczywistości wzbogaconej o obraz mapy wektorowej będziemy mogli w terenie przeprowadzić wizję lokalną przed rozpoczęciem projektowania – możemy w terenie zobaczyć nasz projekt jeśli wcześniej go udostępnimy w Orbit Publisher. Ciekawą wersją Pokemonów GIS będzie porównanie stanu obecnego w terenie z danymi historycznymi – np. przegląd infrastruktury drogowej, miejskiej. Na pewno osoba zarządzająca majątkiem w czasie inspekcji terenowych będzie zadowolona jeśli po kliknięciu w obiekt otrzyma informację o właścicielu i czy została wydana stosowna decyzja administracyjna lub będzie mogła bezpośrednio w terenie uzupełnić dane opisowe o obiektach według ustalonych scenariuszy.

Co jest niezwykłego w takim rozwiązaniu ? – metryczność danych które widzimy oraz jakość danych którymi dysponujemy. Mamy dostęp do pewnych danych dokładnie w tym momencie kiedy są najbardziej potrzebne.

Jeśli chcesz zobaczyć w akcji Orbit Publisher – napisz na adres orbit@tpi.com.pl

Aplikacja iOS PanoViewer jest dostępna bezpłatnie w Apple App Store.

http://demo.orbitgt.com/3d_mapping/ – serwer z przykładami publikacji danych mobilnych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany Obowiązkowe pola są oznaczone *