Dwie budowy i Topcon GT.

Do Wyszkowa jechaliśmy z dużymi nadziejami na to, że zobaczymy w akcji Topcona serii GT oraz, że usłyszymy opinie o nim od ludzi, którzy na co dzień pracują z tym instrumentem. Perspektywa spotkania była o tyle ciekawa, że w jednym miejscu w Wyszkowie znajdują się 3 firmy pod wspólnym szyldem PRACOWNIA GEODEZYJNA: GEKO Jacek Knapp, GEOIDA Lech Leszczyński oraz GEO-SIP Wojciech Świętochowski. Nie zawiedliśmy się, a to, o czym mówili geodeci, możecie przeczytać i posłuchać.

Z Panem Jackiem Knappem spotkaliśmy się na terenie inwestycji budynku wielorodzinnego, którą obsługuje firma GEKO.

– Wszelkie prace geodezyjne, które tutaj wykonywaliśmy, zostały wykonane tachimetrem Topcon GT. Na sprzęcie tej firmy pracujemy już dwie dekady, bo pierwszy instrument zakupiliśmy na początku XXI wieku. – tłumaczy Pan Jacek Knapp.

 

– Co sobie szczególnie cenicie w codziennej pracy, czego oczekujecie od narzędzi z których korzystacie?

– Dla nas ważna jest przede wszystkim niezawodność. Pracujemy w różnych warunkach, często ekstremalnych i nie możemy pozwolić sobie na problemy sprzętowe. Drugą rzeczą, może nawet równoważną, na którą zwracamy uwagę, jest wsparcie techniczne i serwisowe, na jakie możemy liczyć. Często bywało, że potrzebowaliśmy pomocy w godzinach, powiedzmy nieoczywistych, no i otrzymywaliśmy ją.

– Korzystanie z coraz to nowszych technologii na pewno wymaga ciągłego poszerzania wiedzy…

– Zdecydowanie tak! Jak tylko możemy, to korzystamy ze szkoleń organizowanych przez firmę TPI. Wielokrotnie uczestniczyliśmy w Szkole Pomiarów, teraz pozostaje nam udział w webinarach (www.webinary.tpi.com.pl – przyp. red.). Dzięki temu mamy dostęp do wszystkich nowości z rynku geodezyjnego i wiemy, że jesteśmy na bieżąco.

Z centrum Wyszkowa pojechaliśmy do Lesznowoli, gdzie Pan Lech Leszczyński, właściciel firmy GEOIDA dokonywał inwentaryzacji powykonawczej budowy domu jednorodzinnego.

Pomiary dokonywane były Topconem serii GT, więc musieliśmy zapytać, jak pracuje się tym sprzętem.

– Przede wszystkim ogromne usprawnienie pracy- mówi Pan Lech Leszczyński– Możemy pracować jednoosobowo, druga osoba pozostaje w biurze. Znacznie skraca nam to czas poszczególnych realizacji, dzięki czemu możemy pracować z większą ilością zleceń równocześnie.

 

 

 

– Co jest ważne dla geodety we współpracy z firmą dostarczającą technologię, instrumenty?

– Dla nas to oczywiste, że najistotniejsze jest wsparcie techniczne. Cieszy nas, że możemy czerpać z wiedzy i doświadczenia pracowników TPI. Czujemy, że możemy liczyć na pomoc.

Podziękowaliśmy za rozmowy i w drodze powrotnej do Warszawy odwiedziliśmy jeszcze siedzibę firmy, a raczej firm z grupy PRACOWNI GEODEZYJNEJ w Wyszkowie.

Materiał wideo z tego wyjazdu możecie zobaczyć na naszym kanale YouTube.

Paulina Sałacińska & Tomasz Wołek

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany Obowiązkowe pola są oznaczone *